به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

افت تدریجی قیمت ارزهای دیجیتال پس از انتشار گزارش ناامیدکننده متا

افت تدریجی قیمت ارزهای دیجیتال پس از انتشار گزارش ناامیدکننده متا

پس از آن که شرکت متا یا همان فیسبوک پیشین، اعلام کرد که در سال گذشته میلادی بخش واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) آن با زیانی افزون‌بر ۱۰ میلیارد دلار روبرو شده است، بیت کوین و اتریوم با کاهش قیمت روبرو شدند.

به گزارش کوین دسک، ارزهای دیجیتال از قبیل بیت کوین در آخرین ساعات معاملاتی ایالات متحده در روز چهارشنبه، فشار فروش نسبتاً شدیدی را تجربه کردند و جریان روبه‌رشد قیمت‌ آن‌ها در دو روز اخیر متوقف شد.

قیمت ارزهای دیجیتال در آخرین چهارشنبه پس از انتشار گزارش شرکت متا پلتفرم یا همان فیسبوک پیشین، کاهش یافت. این گزارش بیانگر آن بود که شرکت متا در سه ماهه چهارم سال میلادی گذشته کارکرد ناامیدکننده‌ای داشته است و در سه ماهه نخستیی سال میلادی کنونی هم کارکرد درخشانی نخواهد داشت. سهام خود شرکت متا هم در معاملات روز چهارشنبه بیش از ۱۸ درصد کاهش یافت.

در زمان انتشار این گزارش، قیمت بیت کوین با افتی ۴.۵ درصدی در مقابل روز قبل به ۳۷,۰۳۱ دلار رسیده است. بهای اتریوم هم با کاهش ۳.۸ درصدی در مدت مشابه، ۲,۶۹۰ دلار معامله می‌گردد.

برحسب اطلاعات گردآوری‌شده، در روز چهارشنبه هم حجم معاملات بیت‌ کوین در صرافی‌های متمرکز اصلی به کاهش خود ادامه داد.

حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های متمرکز در طول زمان
حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های متمرکز در طول زمان

آلت کوین‌ها هم چهارشنبه خونینی را پشت‌سر گذاشتند. در زمان انتشار این گزارش توکن‌های مرتبط با امور مالی غیرمتمرکز (DEFI) بیشترین متزیانین بازار بوده‌اند. از قبیل این ارزهای دیجیتال می‌توان به لوپرینگ (loopring)، کرو (curve) و سولانا (solana) اشاره کرد.

پس از انتشار خبر سوء استخراج بالقوه بیش از ۱۲۰,۰۰۰ اتریوم با ارزشی بیش از ۳۲۶ میلیون دلار، در پل میان زنجیره‌ای ورم‌هل (cross-chain bridge Wormhole)، کاهش قیمتی اتریوم از بیت کوین هم بیش‌تر شد. این پل که با هدف اتصال سولانا و چند شبکه بزرگ دیگر شروع به کار کرد، هم‌اکنون در تلاش است با هکر موردنظر، به‌صورت درون زنجیره‌ای (on-chain) مذاکره کند.

تحلیل تکنیکال

آنچنان که در نمودار زیر مشخص است، بیت کوین با سدّ مقاومت ۳۸,۰۰۰ دلاری روبرو و به حمایت ۳۵,۰۰۰ دلاری خود دل‌گرم است.

نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۴ ساعته بازار بیت کوین/ تتر) همراه با سطوح مقاومتی
نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۴ ساعته بازار بیت کوین/ تتر) همراه با سطوح مقاومتی

بیت کوین در حفظ جریان صعودی اخیر خود ناموفق ظاهر شد و نتوانست بالای سطح قیمتی ۳۸,۰۰۰ دلار باقی بماند. اگرچه معامله‌گران قادر خواهند بود قیمت را بالای سطح ۳۵,۰۰۰ دلار حفظ کنند، مومنتوم در نمودارهای روزانه، رو به محوشدن است که یعنی کاهش قیمت ممکن است یک روز دیگر هم ادامه یابد. در زمان انتشار این گزارش قیمت بیت کوین در محدوده ۳۷,۰۰۰ دلار است.

در روز سه‌شنبه و پیش از کاهش قیمت کنونی، شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه به محدوده خرید بیش از حد نزدیک شده بود. در کنار این، هم اکنون متوسط متحرک ۱۰۰ روزه در نمودار چهار ساعته، مقاومت ۳۸,۲۲۰ دلاری را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: چطور از متوسط متحرک‌ ساده و نمایی برای ترید استفاده کنیم؟

قیمت بیت کوین از نوامبر (آبان ماه) جریان نزولی خود را شروع کرده است و در هفته گذشته هم در کانال ۳۵,۰۰۰ دلار تا ۳۸,۰۰۰ دلار تثبیت شد. برای تغییر این جریان نزولی، خریداران باید قیمت را با حرکتی قدرتمندانه به بالای سطح ۴۰,۰۰۰ دلار برسانند.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.