به عنوان بخشی از تعهد مستمر هنگ کنگ برای پذیرش “مگاترند” توسعه وب 3، گروه متنوعی از مقامات صنعتی و دولتی را برای نظارت بر پیشرفت Web3 در منطقه ایجاد کرده است.

با توجه در بیانیه 30 ژوئن، دولت هنگ کنگ یک کارگروه متشکل از 15 شرکت کننده در صنعت و 11 مقام دولتی کلیدی را برای نظارت بر توسعه Web3، با تمرکز ویژه بر ارتقای رشد آن به روشی اخلاقی تشکیل داده است. بیان کرد:

وزیر مالی در بودجه 2023-2024 تأسیس گروه ویژه برای ارائه توصیه هایی در مورد توسعه پایدار و مسئولانه Web3 در هنگ کنگ اعلام کرده است.

پل چان، وزیر مالی هنگ کنگ، گفت که این کارگروه هدف هنگ کنگ را برای پیشرو بودن در بخش وب 3 بیشتر خواهد کرد.

چان اظهار داشت: «هنگ کنگ به دنبال رهبری و هدایت اکتشاف و توسعه نوآورانه، ایجاد مدل‌های کاربردی جدید بیشتر، و تلاش برای گرد هم آوردن شرکت‌های درجه یک و استعدادها در عرصه برای ایجاد یک اکوسیستم پر رونق است.

“با گردهمایی رهبران و متخصصان در بخش‌های درگیر توسط گروه ویژه، من معتقدم توصیه‌های ارزشمند آنها به هنگ‌کنگ کمک می‌کند تا به یک هاب Web3 تبدیل شود.”

تاکید شد که بازار به بیانیه سیاست دولت هنگ کنگ در مورد توسعه دارایی های مجازی، که در اکتبر 2022 منتشر شد، “پاسخ مثبت” نشان داده است.

در 20 مارس، کوین تلگراف گزارش داد که بیش از 80 شرکت مرتبط با دارایی های مجازی از زمان انتشار این بیانیه علاقه خود را برای “تثبیت حضور خود در هنگ کنگ” ابراز کرده اند.

مربوط: HSBC خدمات ارزهای دیجیتال را در هنگ کنگ راه اندازی می کند: گزارش

دولت هنگ کنگ اخیراً این منطقه را به عنوان مکانی جذاب برای شرکت های رمزنگاری معرفی کرده است.

در 10 ژوئن، جانی نگ، یکی از اعضای شورای قانونگذاری هنگ کنگ، در توییتر از «تمام پلتفرم های تجارت دارایی مجازی جهانی» دعوت کرد تا به هنگ کنگ بیایند و برای مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی درخواست دهند.

او به طور خاص به کوین بیس اشاره کرد و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده چند روز قبل در 6 ژوئن اقدام قانونی علیه این صرافی انجام داد.

این امر پس از آن صورت می گیرد که کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) در 23 مه اعلام کرد که به زودی به پلتفرم های دارای مجوز اجازه می دهد تا سرمایه گذاران خرده فروشی را تامین کنند.

بیان شد که اپراتورهای پلتفرم های تجارت دارایی مجازی که مایل به پایبندی به دستورالعمل های پیشنهادی SFC هستند، تشویق می شوند درخواست های مجوز را ارسال کنند.

مجله: چگونه افراد باهوش در ممکوین های احمقانه سرمایه گذاری می کنند: برنامه 3 نقطه ای برای موفقیت